OBUKA ZA PRIMENU I INTERPRETACIJU SIMS INVENTARA
ROK ZA PRIJAVU:12.03.2021.
PRIJAVA NA MEJL: [email protected]
(navesti: ime i prezime psihologa, naziv radne organizacije, kontakt podatke i PIB)
Broj učesnika u grupi je ograničen.
Za tri i više učesnika iz iste organizacije odobravamo popust 20%
Strukturirani inventar simuliranih simptoma (SIMS) je višedimenzionalni inventar za samoprocenu, koji se koristi za otkrivanje simuliranja u različitim kliničkim i forenzičkim okruženjima.
Inventar omogućava procenu verovatnoće da pojedinac simulira (“glumi”) simptome psihijatrijskog ili kognitivnog poremećaja, i predstavlja snažno sredstvo za dobijanje konvergentnih podataka u proceni simuliranja i u određivanju potrebe za obuhvatnijom procenom.
Na edukaciji će biti prikazan instrument i njegova primena i bodovanje, a poseban naglasak stavljen je na interpretaciju rezultata i prikaz slučajeva. S obzirom na to da interpretacija zahteva pažljivu procenu verovatnoće simuliranja simptoma i uključivanje drugih podataka u donošenje procena, važno je da rezultate u SIMS-u tumače jedino stručnjaci za mentalno zdravlje s formaliom obrazovanjem za procenu slučajeva u kojima se sumnja na simuliranje.
Zbog složenosti i osetljivosti teme, na edukaciji se naglašavaju primeri slučajeva i „zamki“ u interpretaciji i raspravlja o mogućim razlozima pojedinih rezultata.
-
Organizator: Sinapsa edicije(licencirani izdavač inventara)
-
Predavači (recenzenti testa): prof. dr Valentina Baić (Kriminalističko-policijski univerzitet i Medicinski fakultet u Novom Sadu) i doc. dr Ksenija Kolundžija (Klinika za psihijatriju Kliničkog centra Vojvodine i Medicinski fakultet u Novom Sadu)
-
Datum održavanja: 19.03.2021.
-
Trajanje obuke: jedan dan (od 9 do 16 časova)
-
Mesto održavanja: prostorije Sinapsa edicije (Kopernikova 6, Beograd) ili on-line (preko zoom aplikacije) ako to uslovi budu zahtevali
-
Rok za prijavu: 12.03.2021.
-
Kotizacija: 12.240 dinara (za 3 i više učesnika iz iste ustanove odobrava se popust od 20%)
-
Broj polaznika u grupi je ograničen.
Sadržaj programa edukacije:
-
Uvodne informacije o inventaru: teorijska osnova, kako je konstruisan, oblasti primene i dr.
-
Upoznavanje s testovnim materijalom i procedurama zadavanja, obrade podataka i kreiranja profila
-
Primer interpretacije s prikazom forenzičkog slučaja
-
Primer interpretacije s prikazom kliničkog slučaja
-
Završna razmatranja i diskusija
Kome je obuka namenjena?
Edukacija je namenjena forenzičarima i kliničarima, kao i stručnjacima u području mentalnog zdravlja (psiholozi, psihijatri, socijalni radnici, socijalni pedagozi, lekari i ostali stručnjaci) i obavezna je za kupovinu i primenu ovog instrumenta.
Prijavu za učešće možete poslati na mejl: [email protected]